Yeniden / Yeni Bir Yolda Olmak

mutlulukBundan 4 yıl kadar önce çeşitli tesadüflerle hayatımın yönünü değiştiren bir sürece girdiğimi farketmiştim.  O güne kadar uzun yıllar (10 yıl) 8:30 – 18:30 mesaisinde çalışarak (çalıştığıma, hayatımı kazandığıma, başarılı olduğuma, kariyer yaptığıma vs. vs.  inararak) mekanik bir hayatın içinde yaşamakta olduğumu görmüştüm. Bir gazetede rastladığım bir blog yazısı ile başlamıştı bu süreç. Ben de aynı gazetede bir sayfa açarak yolculuğumu anlatmaya başlamıştım. İlk yazdığım yazıda demiştim ki;

“Ayşe’nin blog yazıları ile başlayan bir süreç, bir süredir kendime sorduğum soruların cevaplarına doğru götürdü beni-hâlâ da yolculuk devam ediyor. Bu yolculuğun çıkış noktasını ve yol boyunca gördüğüm, geçtiğim manzaraları,  yolculuğumun kilometre taşlarını ilerleyen zamanda bu sayfalarda paylaşacağım sizlerle. Bazen hikâye tadında, bazen günlük tutarmış gibi. Bu blog sizinle bu yolculuğumu paylaşmak için çıktığım bir başka yolculuk. Hani ana caddelerin yanında, caddeye paralel uzanan servis yolları gibi. Hayat hikâyemi anlatmak için burada değilim.  Amacım bu serüvende verdiğim her bir moladan kazandığım değerleri sizlerle paylaşmak.”

Facebook’ta bir sayfa açıp bu yazıları oradan da önce sevdiklerimle, devamında da sayfamı takip etmeye başlayan hiç tanımadığım kişilerle paylaştım. Yaklaşık 2 yıl boyunca keyif alarak pek çok yazı yazdım. Sayfamın eski takipçileri bu yazılarımın çoğunu okudu, paylaştı, yorumlar yaptı, üzerinde tartışmalar açtı.  Sonra bir bekleme dönemi geldi. Kendimi zorlayarak yazmaya çalıştım, olmadı. Ne ben keyif aldım yazdıklarımdan, ne de okuyanlar (yazıların paylaşılma sayılarındaki farktan biliyorum bunu da).

9 ay önce yeni bir yola çıktım. G.I. Gurdjieff’in kurucusu olduğu Dördüncü Yol adında bir öğretiyi öğrenme gayretindeyim.  Geçen hafta içinde bir gün kelimelere dökmeyi beceremediğim bir OLMAK  hali içinde buldum kendimi. Bana birşey “OL”muştu, ben birşey “OL”muştum. Sanki yeni bir bebek doğmuştu içimde. Ve dün gece farkettim ki,  (yeniden) yazmak istiyorum.

Bu sabah kaldığım yerden devam etmek için eski blog sayfama baktım. Nedendir hiç  bilmiyorum ama bütün  yazılarım silinmiş. Bir tek ‘Hayatın Amacı’nı sorgulamaya başlarken yazdığım o ilk giriş yazım duruyor.

http://blog.milliyet.com.tr/bir-gun-bir-yazi-okudum–hayatim-degisti-/Blog/?BlogNo=395456

Demek ki (yeniden) yola koyulmak için başladığım noktaya geri dönmem gerekiyormuş dedim ve bu giriş yazısını yazdım. Yol beni nereye götürüyor bilmiyorum. Niyetim yeni serüvenimde verdiğim molalardan eski ve yeni deneyimlerimi derlemek ve  paylaşmak.

Bana eşlik etmek isterseniz, hadi buyrun…

Sevgiyle ilerleyin…

Gülay GÜRKAN
Bireysel ve Kurumsal Danışman
gulay@gulaygurkan.com

Yazılarımı ve diğer paylaşımlarımı sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Copy link
Powered by Social Snap
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close