Hakkımda

(Her geçen 20 yılın kattığı izlerin resmidir)

Gücümü ve özgüvenimi kartvizitimdeki ünvanımdan değil yaşadıklarımla hayatıma kattıklarımdan almayı tercih ederim. İçimdeki çocuğun sesinin bana gösterdiği yolu her zaman önemserim.

Yaşadıklarıma gelince;
Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercumanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra dinamik bir iş hayatını seçtim ve turizmin başkenti olan Antalya’ya yerleşip dokuz yıldan fazla turizmin çeşitli dallarında, çoğunlukla da profesyonel turist rehberi olarak çalıştım. Tüm Türkiye’de neredeyse adım atmadığım yer kalmadığında gezmekten yorulduğumu fark ettim ve artık durma zamanının geldiğini fark ettim.

Dış Ticaret alanında faaliyet gösteren çeşitli firmalarda görev yaptıktan sonra, kurumsal hayatımın son 10 yılında Türkiye’nin en büyük tarım firmalarından birinin yönetim kadrosunda yer aldım. Kalite Yönetim Sistemi’nin kuruluşunda aktif rol aldıktan sonra da altı yıl boyunca sistemin sorumluluğunu yürüttüm.

Kurum içi ve kurum dışında aldığım Yöneticilik, Liderlik, Müzakere Teknikleri, Proje Yönetimi, Stres Yönetimi, Zaman Yönetimi gibi pek çok eğitime eklediğim Eğitimcinin Eğitimi ile farklı bir kulvara doğru yönlendim. Çalıştığım firmanın yanı sıra çeşitli sanayi şirketleri ve özel kuruluşlarda eğitimler vermeye devam ettim. Hem kişisel hem de kurumsal gelişimime önce NLP eğitimlerini, ardından da Adler International’dan sertifikasını aldığı Yaşam Koçluğu misyonunu eklemem bana yepyeni ufukları beraberinde getirdi. Önce çalışmakta olduğum firmada Kurumsal Koçluk ve Yönetici Koçluğu yapmaya başladım. Sonrasında da kendime ve insana dair öğrenmeye devam ettim.

Eğitim vermekten zevk aldığım kadar mesleğimi ve kendimi geliştireceğim eğitimler almak da benim için olmazsa olmazlar arasında. Son dört yıldır hem çeşitli ekollerle Psikodrama çalışmaları yaptım hem de Psikosoybilim (Aile/Sistem Dizimi) konusunda eğitimler alarak kendime ve danışanlarıma bu konuda da katkılar sunmaktayım.

Son yıllarda işin mutfağında yani dışımızdaki dünyayı nasıl algıladığımızı belirleyen bedenimizde, özellikle de beynimizde neler olup bittiği anlamaya merak sardım. Yol beni halen devam etmekte olduğum Sinirbilim Yükseklisansı eğitimine getirdi. Nefes aldıkça öğrenmeye ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam…

Sevgiyle ilerleyin…

Gülay GÜRKAN
Bireysel ve Kurumsal Danışman
gulay@gulaygurkan.com

Copy link
Powered by Social Snap
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close